DofE – tai iš Edinburgo atkeliavusi asmeninio augimo programa, Lietuvoje nuo 2006 metų sėkmingai įgyvendinama organizacijose dirbančiose su 14 – 24 metų jaunimu.

DofE apdovanojimų dalyviai nekonkuruoja tarpusavyje, jie tobulina savo paties asmenybę. Net jei programos dalyviai ir vykdo tą pačią veiklą, jų tikslai ir jų siekimo greitis gali visiškai skirtis dėl turimų gebėjimų, aplinkos poveikio, ankstesnės patirties. Kadangi programos tikslas yra tapti geresniu žmogumi, o ne aplenkti kitą, praktiškai visi dalyviai, parodę atkaklumą ir užsispyrimą, pasiekia savo tikslų. Geresnis savęs pažinimas ir asmeninių iššūkių įveikimas tampa didžiausiu apdovanojimu jaunam žmogui.

Studijai vadovauja patyrusi mokytoja, turinti 5 metų patirtį ir padėjusi jaunuoliams pasiekti ir gauti 17 bronzos bei 3 sidabro apdovanojimus.

Šioje studijoje:
  • Jaunuoliai tobulina savo pasirinktą įgūdį (pvz. mokosi kalbų),
  • Užsiima aktyvia veikla (pvz. bėgioja) bei įgyja stiprias socialines patirtis savanoriaujant (pvz. padeda vaikams ruošti namų darbus).
  • Pati smagiausia veikla jaunuoliams – savarankiškas ėjimas į žygį, į kurį jie išeina pasiruošę tiek fiziškai, tiek emociškai.
  • Studijoje jaunuoliai išmoksta išsikelti konkrečius, savalaikius tikslus ir jų siekti.
  • Jaunuoliai tampa jaunais žmonėmis, mokančiais įvertinti savo gebėjimus, įvardinti savo silpnąsias puses bei tampa socialiai aktyviais piliečiais.

Vadovė

resized_0000_Viktorija-DofE-682x1024

Viktorija Godiliauskienė

DofE „14+“ studija
Vyr. mokytoja
Tel: +37067009334
El. p: dofe@gvjlc.lt

Taip mes gyvename: