Stendinis modeliavimas – įvairių technikos ir architektūros objektų, gyvūnų bei žmonių figūrėlių sumažintų (retkarčiais – padidintų) kopijų gamyba iš popierinio modeliavimo leidinių, plastikinių arba medinių modelių rinkinių bei vadinami modeliai „nuo nulio“ – iš įvairių medžiagų pagal brėžinius gaminami modeliai. Taip pat tai – dalyvavimas modeliavimo konkursuose, parodose, edukaciniai renginiai, savo ir kitų kraštų istorijos, architektūros, kultūros, technikos, aplinkos pažinimas.

Programa skirta 1–12 klasių moksleiviams.

Programos vadovas – 34 metus darbo su moksleiviais patirtį turintis neformaliojo vaikų švietimo mokytojas, kurio auklėtiniai ir pats vadovas užima prizines vietas modeliavimo konkursuose.

Mokytojas trejus metus dalyvauja Respublikinėje akcijoje „Atverk duris vasarai“, aktyviai bendradarbiauja su Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Rusijos, Ukrainos ir Baltarusijos stendinio modeliavimo mėgėjais ir panašaus profilio būreliais, kuria modelius Lietuvos karinių jūrų pajėgų muziejui, Klaipėdos Jūrų muziejui. Užsiima edukacine veikla, organizuoja parodas, Gargždų tarptautinį popierinių modelių konkursą. Ketverius metus rašyti projektai pagal „Tarptautinių renginių rėmimo programą“ kurios dėka moksleiviai nuvežami į tarptautinius stendinio modeliavimo konkursus užsienyje.

Šioje studijoje:
  • Studijos užsiėmimo metu vaikai išmoks skaityti brėžinius, dirbti su įvairiomis medžiagomis, naudojamomis modeliavime.
  • Mokysis istorijos tokios, kokios nemoko mokykloje, apsilankys tokiuose objektuose, į kuriuos retai užsuka mokyklų organizuojamų ekskursijų maršrutai.
  • Darys įvairius modelius iš popieriaus ir su jais dalyvaus konkursuose Lietuvoje ir užsienyje.
  • Bus mokomi draugiškai bendrauti ir bendradarbiauti, nors modeliavimas ir yra labiau individualus užsiėmimas.
  • Turės galimybę dalyvauti popierinių modelių konkurso Gargžduose organizavime bei modelių vertinimo komisijų darbe ne tik mūsų konkurse, bet ir tarptautiniu lygiu užsienyje

Vadovas

resized_0008_014-576x1024

Pranas Sungaila

Stendinio modeliavimo studija
Mokytojas
Tel: +37067265123
El. p: stendinismodeliavimas@gvjlc.lt

Taip mes gyvename: